FAQ

Na provoz spotřebičů, ohřev vody nebo topení.

Ideální orientace pro solární panely je přímý jih, nebo orientace v rozsahu jiho-východ až jiho-západ. Optimální sklon panelů je 35°- 45°. 

Solární panely jsou odolné proti vlivům počasí a mají samočistící schopnost – panely jsou omývány deštěm. Prach na panelech za běžných podmínek způsobuje ztrátu výkonu v jednotkách procent. Sníh z panelů sám velmi rychle sjede, protože povrch panelů je sklo. Dlouhodobé usazování nečistot v krajích panelů může být problémem u panelů instalovaných v menším sklonu než 15°.

Počítáme s tím, že bude panel celoročně vystaven vlivům počasí. Panely bez problémů přežijí kroupy až do velikosti 10 cm. Panely jsou vybaveny speciálním tvrzeným sklem. 

Na fotovoltaické elektrárny je aktuálně vypsaných několik dotačních titulů. Pro rodinné a bytové domy je určena Nová Zelená Úsporám. Pro firmy Národní Plán Obnovy a Modernizační fond.

Fotovoltaické elektrárny je možné pojistit proti vandalství, živelným pohromám a krádeži. Elektrárny na střechách budov se zpravidla zahrnují do živelní pojistky celé budovy, což je nejvýhodnější.

Náš systém dokáže vyhnodnotit, kdy je nejlepší čas prodat přebytečnou energii na spotový trh za nejvyšší možnou cenu.

Ano, k fotovolatickým elektrárnám dodáváme autonabíječku zdarma.

Ano, zákazník si může zvolit, které okruhy chce zahrnout do svého zálohování.

Máte zájem o inteligentní FVE?